Reportáž: Origami na Animefestu 2006

O víkendu 6. a 7. května 2006 se odehrál v prostorách kina Art třetí ročník festivalu japonského animovaného filmu AnimeFest 2006. Výsledná bilance návštěvnosti je více než povzbudivá, tentokrát se do kina Art vmáčklo přibližně 450 diváků.

Na předchozích dvou ročnících AnimeFestu vystoupil také tehdejší předseda České origami společnosti František Grebeníček a další origamisté s přednáškami, výstavkami origami modelů a sérií dílen k odreagování účastníků akce. Také letos jsme pokračovali v této tradici a František Grebeníček přednesl přednášku na téma Jak kreslit origami diagramy.

Navíc byl letošní AnimeFest  částečně pojat jako neformální mezinárodní origami setkání. Vedle několika českých origamistů (z Prahy např. přijela Kateřina Vávrů) se přijeli podívat i kolegové origamisté Anna Kastlunger a Gerwin Sturm z Rakouska, z Vídně. Očekávali jsme, že z Vídně do Brna je to kousek a budou tu cobydup, jenže na hlavní trati byla „nečekaná“ výluka a cesta jim trvala možná až příliš dlouho… Jako hostitel se jich ujal Ondřej Cibulka s rodinou.

Po Františkově přednášce jsme skládali v kavárně, vyměňovali si drobné dárečky a učili se vzájemně různé origamistické finty. Pak jme šli na oběd a udělali si malou vlastivědnou procházku po Brně – trasa: Česká, náměstí Svobody, Zelný trh, Petrov (katedrála sv. Petra a Pavla, byli jsme na věži a viděli klenotnici i kryptu), Špilberk (hradby a občerstvení v restauraci) a zpět přes Moravské náměstí. Anna A Gerwin se také šli podívat na projekci anime, ale trochu si stěžovali, že jsou všechna s českými titulky. :-)

Neformální origami setkání bylo velice příjemné a úspěšné, doufáme, že Annu s Gerwinem zase brzy uvidíme!

This entry was posted in Novinky, Události. Bookmark the permalink.

Napsat komentář