Origami focení s Eliškou Bučkovou

Speciální edice RoyalReportu

Před nějakým časem jsme si zde povídali o Fudžimoto mozaikách a jejich aplikacích. Jednou z nich je metalový náramek, pro zájemce připomínám původní článek. Když jsem náramek dělal, počítal jsem s tím, že by se mohl použít jako skutečný šperk. Samým čekáním náramek už dost vybledl, ale po dlouhých třech letech se konečně dočkal!

Časopis RoyalReport připravoval focení nového módního editorialu a rozhodli se zvýšit atraktivitu modelů použitím origami. Např. k jezdeckému obleku se hodí kůň, na obnažený krk roháč a na útlé zápěstí vysoce módní náramek, modelka se také může opírat o zajímavou plastiku. Jak ale získat realistického origami koně na propagaci, aniž bychom museli vyjednávat a sepisovat smlouvu s nějakým zahraničním origamistou?

Redakce RoyalReportu má vlastně neuvěřitelné štěstí, máme totiž v republice hvězdu první velikosti – Petra Stuchlého. Pro focení laskavě zapůjčil své skvělé modely – koně, jeřába, roháče, náramek a další. Ondřej Cibulka pro změnu zapůjčil své plastiky a metalový náramek. Některé věci se budou k modelce sestavovat až v počítači, přece jen krmit 10 cm koně není zrovna moc použitelné. Doufejme, že zvětšení těch origami modelů do životní velikosti jim moc neublíží.

Tři fotografie z focení můžete shlédnout zde, kompletní editorial pak zřejmě v následujícím čísle časopisu RoyalReport. V některém z následujících čísel pak také velký rozhovor o origami, skládání a interierovém designu. Příjemnou zábavu!

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář