Aplikace origami: skládací kajak

Již na dohled je začátek výroby skládacího kajaku, který byl ohlášen na první čtvrtletí roku 2013. Pojďme si tedy připomenout, o co vlastně jde. Takto zajímavá spojení různých oborů, zde např. kajakářství a origami, bývá dáno jejich propojením v jedné osobě. Navíc je dobré mít vhodné vzdělání, případně talent. Díky tomu měl Anton Willis z USA ty nejlepší předpoklady, aby přišel s podobným nápadem…

Anton Willis je totiž architekt, je tedy dobře obeznámen s kostrukcí. Je také vášnivý kajakář, nebude tudíž vymýšlet šachové figurky. Navíc ho baví origami. Je nasnadě, že pokud vůbec vymyslí něco zvláštního a zajímavého, bude to skládací a bude to souviset s kajaky. Proč ne rovnou kajak?

Tento skládací kajak váží 12 kg a lze ho složit do větší brašny. Ideální pro výlet autem k jezeru. Pro cesty vlakem se ale moc nehodí. Během několika minut ho pak lze složit, resp. rozložit. Kajak z perforovaného plastu unese bez problémů náklad těžší než metrák.

Uvádí se, že Anton Willis před finálním návrhem postavil na dvacet zkušebních verzí ve skutečné velikosti. Zkusme si představit, jak se asi staví zkušební prototyp z perforovaného plastu. Kdo by věděl, jak na to? Zeptejme se architekta… :-) Každopádně nápad na skládací a cestovní kajak není vůbec nový a pokud do českého vyhledávače zadáte „skládací kajak“, nemusíte ani čekat na ten origamistický.

A jak takový oru-kajak vypadá? Podívejte se do následující minigalerie…

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář