Aplikace origami: Židle na hraně – Edge chair

Po více než pět let český designér Petr Novague navrhuje a vyvíjí funkční, uživatelsky příjemné produkty, které usilují o vysokou estetickou hodnotu. Studio Novague nabízí designová řešení pro produkty od nábytku a elektroniky, až po koncepty automobilů.

EDGE je první produkt kde je Petr Novague nejen designérem a vývojářem, ale i producentem a exkluzivním distributorem. Poprvé produkt nebyl předmětem kompromisů ze strany klienta. Zásadní tak pro nás bylo zaměření na celkovou kvalitu výrobku.

EDGE je celohliníková židle pro komfortní užívání. jednoduchá, odolná, stohovatelná, má moderní nezastarávající design. Její koncept je založen na japonském origami, kde každá plocha má své místo a chytrá kompozice všech ploch utváří perfektně vybalancovaný a funkční celek. Koncept se řídil heslem „forma sleduje funkci“.

EDGE se vyrábí na moderních robotech v několika krocích. Kovový plát se nejprve vyřízne laserem, ohne se podle nákresu a svaří, a povrch je pokryt práškovou barvou.

EDGE se perfektně hodí pro každodenní používání v interiéru i exteriéru, kde je židle vystavena drsným podmínkám. Může se užív v obývacích pokojích, kavárnách, hotelech, konferenčních sálech a ve veřejných prostorech obecně. Nožičky židle jsou opatřeny plastovými podložkami proti poškrábání povrchu a nastavitelnými klouby pro vyvážení nerovností.

Novague za EDGE v roce 2012 vyhrál cenu red dot v kategorii produktový design.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář