Pozvánka: Origami setkání v Itálii

Centro Diffusione Origami (CDO) pořádá 31. origami konferenci, která proběhne ve dnech 31. října až 3. listopadu 2013 v Grand hotelu Terme Astro ve městě Tabiano Bagni. Tento hotel nabízí termální koupele a mj. všem účastníkům konference zdarma návštěvu speciální rituální „Istambulské koupele“ zvané Hammam. To jen na okraj.

Speciální hosté

I na tomto setkání bude možné potkat několik speciálních hostů. Doba, kdy na každé konferenci byl jeden speciální host jsou nenávratně pryč a pokud jich nenabídnete nejméně pět, nikdo k vám nepřijede. CDO nabízí hosty tři, uvidíme, jestli tam někdo přijede… :-)

Dva z nich jsou naši dobří známí a třetí je růžový blázen:

  • Dáša Ševererová (Švýcarsko, Slovensko)
  • Hoang Tien Quyet (Vietnam)
  • Naomiki Sato (Francie, Japonsko)

Představení Dáši Ševerové a Quyeta Hoanga si můžete prostudovat v pozvánce na jarní konferenci ve Výmaru, pojďme se podívat na nové jméno: Naomiki Sato.

Kromě origami, má Naomiki Sato velký zájem o lidskou přirozenost a lidskou identitu. Dokonce několik let studoval vokální a psané jazyky a zjistil, jak lidská řeč funguje! Stanovil si neobvyklý cíl: Považuje za své životní dílo nejprve vytvořit novou jazykovou teorii, aby zrovnoprávnil psané jazyky ve srovnání s mluvenými jazyky a nakonec postavit správnou, nebo alespoň lepší, definici lidské bytosti.

S oblibou říká, že skládání papíru je pro něj něco jako kreslení obrázků pomocí tužky, že se snaží obkreslit věci, které vidí kolem sebe, pomocí překládání papíru. V dětství skládal především modely tří největších mistrů – Kasahary, Tošihamové a Momotaniho. Je jasné, že s tímto základem musí být vlastní tvorba hračkou.

Malou zajímavostí může být, že se při jeho nedávné cestě do Egypta podivil nad dlouhýma a tenkýma nohama velbloudů. Protože vlastně neexistuje žádný velbloud s dostatečně tenkýma a dlouhýma nohama, rozhodl se udělat vlastního. Aby dosáhl kýženého efektu, nebál se použít dvou ptačích základů. Zjevně se od svých japonských mistrů naučil nepohrdat designování z více částí. A to je dobře.

Několik posledních let se věnuje skládání růží. Výhradně růží a ničeho jiného než růží. Lidé mají různé úchylky, ale tohle už zavání obsesí. K růžím ho, jak jinak, přivedla Kawasakiho růže. Jenže díky jeho otci, který byl profesorem na zemědělské univerzitě v prefektuře Nagano a zabýval se ovocem, věděl, že růže mají pět okvětních plátků, nestačí tudíž růži skládat ze čtverce. K vlastní adaptaci Kawasakiho růže na pětiúhelník pomohla Naokimu návštěva Džuna Maekawy ve Francii. Ne tím, že by mu nějak poradil, ale prostě jen tím, že tam přijel.

Perlička na závěr

V jednom z posledních čísel magazínu CDO „Quadrato Magico“ publikovali Kawasakiho krabičku se svastikou uvnitř a jako propagaci na facebooku použili její obrázek, který vyrobil Radim Cibulka… :-)

Přejeme mnoho zajímavých zážitků na konferenci CDO!

This entry was posted in Novinky, Události. Bookmark the permalink.

Napsat komentář