Aplikace origami: Motorová vlaštovka

Kouzlu papírových vlaštovek podlehl v mládí snad každý. Zamiloval si je i Američan Shai Goitein, který se však nyní snaží tento jednoduchý letoun posunout do zcela nové dimenze. Vymyslel totiž speciální modul, díky kterému je papírové vlaštovky možné ovládat chytrým telefonem. Nápad okamžitě zaujal tisíce lidí.

Novinka nazývaná PowerUP 3.0 funguje velice jednoduše. Základem je skutečně obyčejná papírová vlaštovka, která je doplněna nejrůznějšími součástkami. Vše ovládá řídicí jednotka umístěná na samotné špičce vlaštovky. Její vrchní část je navíc zhotovena z průhledného plastu, takže na první pohled vypadá skutečně jako kokpit letounu.

Mezi křídly je pak umístěn motorek s vrtulí, který je k řídicí jednotce připojen pomocí úzké trubičky z karbonových vláken. V zadní části pak nechybí směrovka, díky které je možné libovolně měnit směr letu.

Celou tuto konstrukci je možné jednoduše nasadit na libovolnou papírovou vlaštovku, myslet je potřeba pouze na výrobcem stanovené rozměry. Po instalaci zařízení na vlaštovku je nutné provést spárování s chytrým telefonem prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth.

V telefonu se pak vlaštovka ovládá prostřednictvím speciální aplikace dodávané výrobcem. Možné je ovládat nejen zahýbání do stran, ale také otáčky motoru. Zabudovaná baterie by měla stačit na deset minut létání.

Nápad s papírovou vlaštovkou, kterou je možné ovládat prostřednictvím chytrého mobilního telefonu, zaujal na internetu více než 21 tisíc lidí. Díky tomu se Shai Goiteinovi prostřednictvím serveru Kickstarter, který je využíván ke hledání financí pro začínající startupy, podařilo vybrat 24krát více peněz, než tvůrce na rozjetí masové výroby požadoval. Jeho nápad nakonec zaujal tolik lidí, že na jeho účtu přistála částka 1,2 miliónu dolarů (24,7 miliónu korun). Díky tomu by se zařízení PowerUp 3.0 mělo objevit na pultech obchodů ještě letos.

PowerUP 3.0 získá během následujících týdnů každý, kdo přispěl částkou alespoň 30 USD (610 Kč). Za jakou cenu se novinka objeví ve volném prodeji, zatím výrobce neprozradil.

zdroj: Novinky.cz, Kickstarter.com

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář