Origami šperky

Na výstavu v Berouně ráda vzpomínám, podílela jsem se na instalaci a na několika dílnách pro návštěvníky. Pracovnice muzea byly zapálené pro věc a dobře se s nimi spolupracovalo. Také díky tomu bylo hodně návštěvníků a origami je evidentně zajímalo.

Ze svých výtvorů jsem vystavovala papírové šperky. Rozhodla jsem se pro barvy červená a černá v kombinaci se zlatou a bílou. Vystaveny byly komplety náušnic s náhrdelníkem a také samostatné náušnice. Co se týče modelů, byly zastoupeny: vějíře, listy, srdíčka, jeřábi, kytičky, hvězdy, kostičky, kouličky, trojúhelníčky … Přidána byla hlava kočky, kterou složila Katka Pilařová a také dámský střevíček jako symbol ženského půvabu. U dam měla vitrína se šperky velký úspěch a vyžádaly si samostatný workshop právě na tvorbu šperků.

Jako šperk lze vytvořit vlastně libovolný model origami, jen v malém měřítku (obvyklá velikost papíru, ze kterého se skládá je 5×5 cm, u modulárních ještě menší) a upevnit ho do náušnicového zavírání. Použít se musí kvalitní papír a hotový výrobek ještě nalakovat, aby byl trvanlivý.

Marclea Buřilová

zpět na kategorie

Napsat komentář