Origami setkání: Omer a Haggit Shalevovi, 26. 4. 2010

Praha je výrazným a vyhledávaným turistickým cílem ve střední Evropě. Mnoho turistů dokonce dává Praze přednost před Londýnem či Paříží. A pokud někdo cestuje například z USA do Izraele, jistě jeho cesta povede zkrz Prahu, stejně jako se to přihodilo Omeru Shalevovi.

Dostali jsme poněkud nedůvěryhodný email z vysoce nedůveryhodné adresy porátlu Yahoo. Na první pohled šlo o spam, nicméně jsme trochu pátrali a nakonec zjistili, že se v Praze na několik dní zastaví mladý origamista Omer Shalev z USA na své cestě do Izraele.

Cestoval se svou maminkou Haggit a tip pro setkání s námi dostali od dalšího origamisty z USA Soka Songa, se kterým jsme se setkali již před několika lety. Krátký článek o jeho návštěvě u nás naleznete zde.

Omer Shalev v současnosti působí jako člen publikační komise origami společnosti USA – Origami USA, OUSA. Každý týden se komise schází a testuje diagramy, které dorazily do redakce k publikování. Omer s ostatními poctivě modely skládají a zjišťují chyby v diagramech a vybírají, jaké modely otisknou v časopise OUSA, případně ve sborníku. Omer je tudíž zkušený a zručný origamista.

Při našem posezení v čajovně Bílý jeřáb jsme Omerovi a Haggit představili činnost našeho studia, od publikací, přes komerční činnost až po design a diagramování. Z modelů, které jsme jim ukázali, se Haggit líbil nejvíce zajíc Branaldi a Omerovi ToeJam. Dohodli jsme se, že po dokončení diagramu na ToeJama ho otisknou v OUSA sborníku. Vzhledem k tomu, že ToeJam a Earl je již poměrně stará videohra, překvapilo nás, že ji Omer zná a tudíž mohl být z modelu ToeJama opravdu nadšený.

Naučili jsme se také skládat roztomilý akční model, který Omer publikoval v roce 2003. Otiskl tam ovšem ručně načtrnutý diagram, který je sice elegantní, ale není úplně vhodný pro začátečníky. Nabízíme vám tento model s laskavým Omerovým svolením a s překresleným diagram. Dali jsme mu jméno Káča, neboť je velice výstižný. A Matěj navíc zjistil, že skvěle létá, když se hází jako šuriken.

This entry was posted in Novinky, Události. Bookmark the permalink.

Napsat komentář