Seminář v Dobré čajovně

V sobotu 7. května proběhl v Dobré čajovně na Václavském náměstí v Praze seminář origami s názvem Umění origami. Seminář byl rozdělen do dvou částí. První část byla přednáška o historii, směrech origami a jeho různých stylech. Po krátké pauze pak následovala praktická část – skádání.

V přednášce doprovázené ukázkami origami modelů jsme se dozvěděli, odkud přišlo origami do Japonska, estetický vývoj origami v Japonsku, přehled hlavních revolucí v origami a spoustu dalších zajímavostí. Na závěr nás čekala poznávačka origami modelů: Ne vždy je na první pohled zřejmé, co model vlastně představuje – origami tak lze chápat jako asociační hru na rozvoj představivosti.

V praktické části jsme si složili parník. Že je to nuda a každý ho zná? Ale už nevíte, že v Japonsku ho neznají a že lze drobnými změnami dosáhnout desítek různých variant od postavy v kimonu až k tichomořskému bitevníku. Ve zbylém čase jsme složili jeřába. Co by to bylo za seminář o origami bez skládání jeřába.

Na závěr se účastníci semináře mohli seznámit s origami papíry přímo z Japonska a také si je zakoupit. Kompletní nabídku origami papírů naleznete v internetovém obchodě. Přišlo devět zájemců o origami a věříme, že odcházeli spokojení. Těšíme se na příště!

This entry was posted in Novinky, Portfolio. Bookmark the permalink.

Napsat komentář