Pozvánka: Hračkobraní 2012

Kamenice nad Lipou leží na půli cesty z Tábora do Jihlavy. Tamní zámek sloužil více než půl století jako dětská ozdravovna a také se tam v letech 1939 – 1943 nacházela Státní hračkářská cvičná dílna, která náležela pod Školský ústav pro domácký průmysl v Praze. Po dlouhá desetiletí je tedy spjat s dětmi a hračkami. V současné době pokračuje v této tradici festival hraček Hračkobraní.

pan Jedlička při výrobě dřevěných hraček

Hračkobraní je prázdninově pohodový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou, jehož cílem je propagace českých autorských hraček z přírodního materiálu, prezentace těchto specifických hraček nejširší veřejnosti. Se snahou ukázat alternativu k hračkám, které jsou běžně k dostání v síti hračkářských obchodů. Ukázat ji jako zajímavou, aktuální, vtipnou a konkurenceschopnou alternativu. Zároveň v neposlední řadě propagace značky – Správná hračka – vybráno odborníky, která je udělována každoročně v rámci Salónu hraček pořádaného Asociací předškolní výchovy.

Letošní ročník Hračkobraní probíhá od 11. do 15. července 2012 a v rámci doprovodného kulturního programu může návštěvník od středy až do neděle na zámku i v zámecké zahradě navštívit hračkářský trh s dílnami, dětskou hernu. V tvůrčích dílnách mohou návštěvníci rozvíjet svou fantazii, při Hračkohraní mohou prověřit svou fyzickou kondici. Nebudou chybět pohádky, vystoupení kejklířů a pochopitelně origami.

dílna origami

Hlavní slovo při skládání origami po celou dobu festivalu bude mít Josef Sova, výborný origamista, který se zaměřil na sbírání různých origami sov. Jistě vám tam nějakou naučí. O víkendu se tam možná přijedu podívat a budeme sovy skládat spolu. Ale také letadla, koníky, vrtulky a pod.

Více informací získáte na webu Hračkobraní. Těšíme se na vaši návštěvu!

Ondřej Cibulka

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář