Hračkobraní 2012

Zámecká brána

Druhý týden v červenci patří v Kamenici nad Lipou festivalu Hračkobraní. Místní zámek a jeho zahrada se na pět dní staly místem dění již sedmého ročníku festivalu hraček z přírodních materiálů.

Pro děti a jejich rodiče byl připraven pestrý program, ve kterém nechyběly ani tradiční dílny, kde si všichni mohli vyzkoušet různé techniky a vyrobit si svůj vlastní výrobek. Svou šikovnost si návštěvníci zámku mohli vyzkoušet při navlékání korálků, šití, slámování, malování na trička, keramiku a dalších. Již popáté měla na festivalu zastoupení dílna origami a nutno dodat, že opět měla velký úspěch.

Každý den navštívila zámek více než tisícovka návštěvníků a mnoho z nich si našlo cestu i k origami dílně. Tradičně mezi nejpopulárnější patřily modulární modely, které svou barevností lákaly velké i malé. Největší úspěch měla krychle ze Sonobe modulů.  Všechny zaujal model dvacetistěnu, který byl na stole pouze na ukázku. Přesto se našli dva odvážlivci, kteří se rozhodli si tohle zajímavé těleso složit. Po dvou hodinách práce se jim to nakonec podařilo a domů si odnesli hodně povedené modely. Skládaly se i zvířátka – nejčastěji žralok od  Kasahary, delfín od Robinsona, motýl a netopýr od LaFosse a další.

Origami dílna na Hračkobraní má každoročně velký úspěch. Potěšitelné je, že někteří návštěvníci z minulých let se v dílně zastavovali i letos, aby si složili zase něco nového. Jedna paní učitelka z Brna dokonce zvažuje zavedení origami kroužku pro děti na své škole. Některé děti v dílně strávily i celé odpoledne. Jak je vidět, kousek papíru láká i v dnešní technické době. Osmý ročník Hračkobraní se v Kamenici nad Lipou uskuteční opět příští rok v červenci.  Origami dílna by opět neměla chybět.

This entry was posted in Novinky, Pepa, Události. Bookmark the permalink.

Napsat komentář