Pozvánka: Výstava origami ve Valticích

Vážení origamisté a další přátelé papíru!

Národní zemědělské muzeum ve Valticích letos pořádá výstavu s názvem Japonské inspirace. K vidění bude, vedle hlavních expozic, výstavka keramiky inspirované japonskou kulturou a čajovým obřadem, kolekce obrázků ošibany, japonský čajový altánek, kaligrafické obrazy, dětský zenový píseček a další. Hlavní expozice jsou tři: Japonská zahrada, přehlídka modelů florigami a výstava origami.

Na výstavu v Národním zemědělském muzeu jsme opět vytvořili tematické expozice, některé ve spolupráci s místní zahradnickou katedrou. Konkrétně se jedná o Fudžimotova jablka, která přichystal Evžen Dub, o helikonie a strelicie, které připravila Milada Bláhová a nakonec květináče s liliemi, kosatci a karafiáty. Samotné květy a listy skládali členové České origami společnosti, aranže do květináčů provedli studenti zahradnické fakulty. Květnice ve středu sálu je sestavena z modelů v interpretaci Radima Cibulky a autorských věcí Petra Stuchlého.

Do zbylých prostor jsme instalovali velké a oblíbené věci. Jedná se z velké části o kolekci Luďka Šindeláře, kam patří africká savana s žirafou Johna Montrolla a slonem Davida Brilla, baobab je pak původní počin Luďka Šindeláře. Z jeho dílny je na výstavě k vidění také slavný tygr s pruhy od Hideo Komatsu, krab Artura Biernackeho a lední medvěd na kře od Joszefa Szebeho z Maďarska. Do „dračí“ expozice jsme také umístili Luďkovu interpretaci dimetrodona od Johna Montrolla. Mezi draky také patří tuotingosaurus a stegosaurus od Fumiaki Kawahaty a také skutečný drak od Sejdži Nišikawy, vše v interpretaci Radima Cibulky. Na závěr jsme umístili také les divokých prasátek v interpretaci Františka Grebeníčka a krápníky s netopýry (kteří teprve přiletí).

Zveme Vás na výstavu Japonské inspirace do Národního zemědělského muzea ve Valticích. Výstava origami je v neobvyklém pojetí plná nových prvků a kombinací. Výstava bude mít vernisáž ve čtvrtek 11. dubna 2013 a potrvá až do konce října. V malé galerii můžete nahlédnout do našich vitrín.

This entry was posted in Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář